5 جمادی الاول سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (سلام الله علیه)، بانوی مدافع ولایت و امامت، پرستار قافله بزرگ کربلا و امام سجاد (علیه السلم)،و روز پرستار،  بر تمام زنان و دختران ایران اسلامی، مخصوصا پرستاران زحمتکش و فداکار مبارک باد.

پرستاران، از مهمترین افراد هر جامعه می باشند، که کار آنها جزء با ارزشترین شغلها در نزد خداوند متعال می باشد. کسانی که در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، باید از بانوی نمونه اسلام حضرت زینب کبری(سلام الله علیه) صبر و استقامت و تحمل در پرستاری را یاد بگیرند و ایشان را اسوه و الگوی خود قرار بدهند. در مورد پرستاران، امام خمینی (ره) سخن زیبایی دارند که به شرح ذیل است:

« شغل پرستاری از شغل های بسیار شریفی است که اگر انسان با وظایف انسانی و  شرعی خودش عمل بکند، این یک عبادتی است که در تراز عبادت های درجه اول است.

پرستارها این نکته را باید در نظر داشته باشند که عطوفت به بیماران و امید دادن به آنها و وعده سلامت به اذن الله برای آنها، به صحت آنها کمک می کند.کمک و یاری شما برای کارهایی که انجام می دهید، پیش خدای تبارک و تعالی اجر است. »(1)

 


 1. صحیفه نور / وبلاگ زنان / zanan.mihanblog.com 

طبقه بندی: سخن آزاد،  بانوان نمونه،  دختر ایرانی،  زن در اسلام،  زنان و خانواده،  زنان و اجتماع،  مناسبتهای ویژه،  زن از دیدگاه بزرگان اسلام، 
برچسب ها: زینب کبری(س) اسوه پرستاری، زینب کبری(س)، اسوه پرستاری، 5 جمادی الاول، میلاد با سعادت حضرت زینب (سلام الله علیه)، مدافع ولایت، پرستار، پرستاران، روز پرستار، zanan، زنان پرستار، زنان، وبلاگ زنان، امام خمینی و پرستار، زینب، دختر علی، 20 فروردین، پرستاری بیمار، پرستار نمونه، الگوی پرستاری، پرستاران ایران، میلاد حضرت زینب(س)،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 فروردین 1390 توسط عمّار