یکی از اهداف دین مبین اسلام، از بین بردن رسم و رسوم غلط در بین مردم بوده است.

وقتی پیامبر گرامی اسلام به رسالت رسیدن، با رسوم غلط مردم جاهل، و افکار جاهلانه به مبارزه پرداخت.

ایشان با مقاومت و ایمان قوی، رفتارها و کارهای جاهلانه ای را که مردم از اجدادشان به ارث برده بودند، را از بین بردند و برای آنها سنت های حسنه و پسندیده به یادگار گذاشتند.

یکی از رسوم غلط که در جامعه ما وجود دارد، وبه عنوان یک جشن محسوب می شود، چهارشنبه سوری است، که در آخرین شب چهارشنبه آخر سال می باشد.

با یک برسی کوچک، هر انسان عاقلی می فهمد که در این شب خاص، نه تنها خوشحالی و سودی برای کسی ندارد بلکه به جز آه و نفرین و ناله و درد و آتش و سوختگی هیچ چیز نسیب انسان نمی شود.

در این شب بعضی حریم ها شکسته شده و دختران و پسران ، در بعضی مناطق با هم به شادی می پردازند، که این خود یک گناه بزرگ است.

بیاییم همه ما جوانها، چه دخترها و چه پسرها، در آخرین شب چهارشنبه سال ، به جای گرفتن جشنی که انتهایش به سوختگی می باشد و جشن سوخته است، جشنی دیگر بر پا کنیم و آن هم اینکه برای آمدن منجی عالم بشریت مراسم بگیریم و برایش دعا کنیم، تا از این افکار جاهلانه ما را نجات دهد.

بیاییم چهارشنبه سوری را با خواندن دعای فرج به چهارشنبه ظهور تبدیل کنیم تا شاید امام مهربان ما به اذن الهی قدم بر چشمان ما بگذارد و آن وقت است که دیگر باید شادی کرد و جشن ظهور گرفت.

اللهم عجل لولیک الفرج  

طبقه بندی: سخن آزاد،  بانوان نمونه،  دختر ایرانی،  زنان و اجتماع،  زنان و خانواده،  زن در اسلام،  مناسبتهای ویژه، 
برچسب ها: جشن سوخته!!..، جشن سوخته!!، جشن سوخته، چهارشنبه، چهارشنبه سوری، چهارشنبه آخر سال، چهرشنبه ظهور، زنان، zanan، دختران در چهارشنبه سوری، دعای فرج، گناه بزرگ، دختران و پسران، جشن، آتش و سوختگی، رسم و رسوم غلط، افکار جاهلانه، چهارشنبه سوری، چهار شنبه سوری، جشن سوخته، دختران و پسران،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 اسفند 1389 توسط عمّار