حلال بودن بوسه بین دختران و پسران جوان؟

 

بوسه

فتوای جدید یک متفکر اسلامی به نام "جمال البنا" از کشور مصر در خصوص حلال بودن بوسه بین دختران و پسران جوان در اماکن عمومی بحث و جدال گسترده ای را در بین مجامع علمی و دینی مصر ایجاد کرده است .

یکی از بزرگان دانشگاه الازهر و رئیس سابق بخش فتوای این دانشگاه بوده است به شدت به البنا اعتراض کرده و گفت: این گفتار سبب نشر فحشا و مسائلی کنترل ناپذیری خواهد شد...
"البنا" درباره جواز حلیت بوسه بین دختران و پسران جوان در شبکه ماهواره ای الساعه با بیان این دلیل فتوا داد که،
(بوسه بین دختران و پسرانی که با یکدیگر ازدواج نکرده اند) از سستی بشر است. در اسلام این مسئله ضمن "اشتباهات" وارد شده است. این اشتباهات، گناهان کوچکی هستند که با کارهای نیک از بین می روند.
وی همچنین با اشاره به فتوای خود به العربیه گفت: به ما واجب است که نسبت به واقعیتی امکان تجاهل به ان در این عصر فعلی نیست شناخت پیدا کنیم. در واقعیت این عصر کنونی، بسیاری از دختران پسران جوان توانایی ازدواج را ندارند. این درحالی است که آنان در شرایطی هستند که بسیاری از عوامل خارجی که باعث تحریک غریزه جنسی می شود بر ایشان سایه گسترانده است. غریزه جنسی ای که خداوند در انسان بنا نهاده است.
وی مدعی شد: ما نباید این مشکل را دست کم بگیریم و کوچک بدانیم. فلا یکلف الله نفسا إلا وسعها، و این فتوا به معنای دعوت به فساد نیست. البنا همچنین بالا رفتن سن ازدواج، زیاد شدن مشکلات آن و بیکاری را از مسائلی عنوان کرد که باعث این گناهان کوچک مثل بوسه زدن است، می شود.
برخی از علمای الازهر البنا را متهم به انتشار فحشا از طریق این فتوا کرده و خواستار برگشت وی از این نظر شده اند. جمال قطب که یکی از بزرگان دانشگاه الازهر و رئیس سابق بخش فتوای این دانشگاه بوده است به شدت به البنا اعتراض کرده و گفت:
این گفتار سبب نشر فحشا و مسائلی کنترل ناپذیری خواهد شد.
گفتنی است صدور فتاوی جنجال برانگیز از سوی مرکز الازهر که عمدتا با قصد سازگاری بین دین و دنیای جدید صورت می گیرد.
(دین اسلام و مذهب تشیع هیچ گاه اینگونه فتواها که بر اساس فحشا و فساد گفته می شود، تا فسادهای موجود در جوامع را توجیح کنند را قبول نمی کند و زیر بار نمی رود. تمام روانشناسان خانواده در سراسر جهان، به زوجهای جوان برای اینکه عشق و شهوتشان بین هم زیاد شود، توصیه بر بوس کردن زیاد می کنند، واین برای همه ثابت شده است که بوسه شروع شهوت می باشد، نه پایان شهوت بین افراد باشد. )


خبرگزاری بین المللی زنان ایران ایونا  www.iwna.ir

وبلاگ زنان http://zanan.mihanblog.com/

طبقه بندی: حجاب،  اخبار بانوان،  احکام بانوان، 
برچسب ها: بوسه، دختران، بوسه دختران، زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 شهریور 1389 توسط عمّار
نمایش نظرات 1 تا 30