وقتی معلم از حد و حدود روزه برایمان گفت، از اینکه با اذان صبح شروع می شود و با غروب آفتاب تمام می شود؛ از اینکه حتی یک قطره آب و یک ذره غذا باطلش می کند؛ از اینکه یک دقیقه بعد از صبح و یک دقیقه قبل از غروب همه جزء روزه اند؛ ساکت بودیم. کسی حرفی برای گفتن نداشت. چون شنیده بودیم دانشمندها گفته اند: روزه برای سلامتی بسیار مفید است.

کاش برای حجاب هم دانشمندها حرفی می زدند...

کاش ویل دورانت زبان می گشود و می گفت: آنچه بجوییم و نیابیم عزیز و گرانبها می‌گردد...مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیاست و بی‌آنکه بداند، حس می‌کند که این خودداری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می‌دهد.

کاش
هیچکاک می گفت که: من معتقدم زن هم باید مثل فیلمی پرهیجان باشد. بدین معنی که ماهیت خود را کمتر نشان دهد و برای کشف خود، مرد را به نیروی تخیل و تصور زیادتری وادارد.
کاش راسل زبان می گشود که: از لحاظ هنر، مایه تاسف است که بآسانی به زنان بتوان دست یافت و خیلی بهتر است که وصال زنان دشوار باشد، بدون آنکه غیرممکن گردد.

و کاش
فرانتس فانون می گفت: پس از دیدن هر چهره بی حجاب ، امیدهای استعمار برای حمله ، ده برابر می شود.
و کاش خروشچف و گاندی و ساچیکورمورآتا و مستر همفر و جرجی زیدان و دیگران آنقدر امثال این جملات را برایمان تکرار می کردند تا خوب بفهمیم، حجاب هم برای سلامتی مفید است.

=============

مهدی منصوریان

طبقه بندی: مطالب دوستان،  حجاب،  مناسبتهای ویژه، 
برچسب ها: حجاب برای سلامتی مفید است!، روزه برای سلامتی بسیار مفید، ویل دورانت، حجاب برای سلامتی، جنبش حجاب و عفاف، حجاب و ماه رمضان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 مرداد 1391 توسط عمّار